Aktivní uhlí pro přírodní filtraci a lepší chuť vody - Binchotan recenze, diskuze, zkušenosti

Zkušenosti Aktivní uhlí pro přírodní filtraci a lepší chuť vody - Binchotan a recenze Aktivní uhlí pro přírodní filtraci a lepší chuť vody - Binchotan

Autor recenze: Bára Kleinová, kategorie: Zboží

Tyčinka dřevěného uhlí Binchotan, kterou můžete použít pro jakoukoliv láhev nebo domácí karafu. Binchotan je tradiční japonský prostředek pro přírodní filtraci vody. Snižuje množství chlóru, dodává vodě minerály a vyrovnává pH, především ale zlepšuje chuť.

Binchotanová tyčinka je vybroušena do pevné délky a tvaru umožňující stabilní usazení v plastové láhvi EAU GOOD. Můžete ji ale použít s jakoukoli lahví, karafou nebo džbánkem. Přes noc nechte působit v běžné kohoutkové vodě a ráno ochutnejte. POZOR – používejte pouze pitnou kohoutkovou vodu!

Binchotan - účinek aktivního uhlí po dobu 3 měsíců

Používáte-li Binchotan s lahví EAU GOOD a plníte-li ji jednou denně, vydrží účinek aktivního uhlí po dobu 3 měsíců. Následně se musí 10 minut povařit a poté nechat na slunci vyschnout. Životnost filtru tak prodloužíte o další 3 měsíce. Po 6-ti měsíčním užití ve funkci vodního filtru můžete Binchotan rozlámat do zeminy k pokojovým rostlinám (doplní živiny).

Porézní povrch i po šesti měsících funguje jako deodorant - použitým binchotanem můžete odstraňovat zápach ve stelivu pro kočky, v koši na prádlo, nádobě na pleny nebo v botách. Umístíte-li Binchotan do skříně, bude absorbovat vzdušnou vlhko st. Dodávané Binchotan uhlí je již umyté a připravené k užití. Binchotan nikdy nečistěte saponátem nebo mýdlem. Užívejte jej pouze s čistou kohoutkovou vodou.

Binchotan nepoužívejte v ochucených nápojích nebo džusech. Budete-li čistit láhev EAU GOOD, Binchotan vždy vyjměte. Vařící voda odstraňuje z Binchotanu absorbované nečistoty. Případné drobné částečky a úlomky dřevěného uhlí plovoucí ve vodě můžete bez obav spolknout (tablety aktivního uhlí jsou předepisovány k léčbě průjmů, trávení a nadýmání).

Přečtěte si o binchotanu na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Binchōtan

Výhody

  • Ekologie, uhlík po použití beze zbytku zlikvidujete.
  • Nízká cena, pouhých 135,- Kč
  • Dlouhá životnost, až 6 měsíců
  • Binchotanový uhlík se dá koupit i v českých obchodech. Já ho koupila i s lahví v mém oblíbeném on-line obchodě Buydesign.

Hodnocení autora recenze: 100 %

Přejít na stránky recenzovaného produktu

Aktivní uhlí pro přírodní filtraci a lepší chuť vody - Binchotan zkušenosti a diskuse

  • Pište prosím česky, spisovně a s diakritikou
  • Vyvarujte se vulgárních slov a popisujte svou zkušenost věcně
  • Dodejte důvěryhodnost své recenzi např. uvedením podrobností a svého jména