Alassala - arganový olej recenze, diskuze, zkušenosti

Zkušenosti Alassala - arganový olej a recenze Alassala - arganový olej

Autor recenze: Bára S., kategorie: Zboží

Arganový olej se získává z jader plodů Argánie trnité. Argánie se nachází pouze na jihozápadě Maroka, což z ní činí jeden z nejvzácnějších stromů na světě. Díky své odolnosti se strom dožívá 150 až 200 let. Kořeny stromu sahají hluboko do země, čímž si zajišťují potřebnou vláhu a zároveň dokáží zemi ochránit před prudkými dešti, zabraňují erozi a brání postupu pouště. Argánie tak hraje velice důležitou roli v udržení ekologické harmonie.

Alassala - arganový olej na obličej

Arganové plody se na stromě objevují ke konci jara a dozrávají a padají ze stromů v červnu až červenci. Plody jsou velké jako ořechy, mají kulatý až oválný tvar a jsou chráněny silnou masitou dužinou. Dužina obaluje tvrdou slupku ořechu. Abychom ořech získali, musíme nejprve sušit plod na slunci, poté se oloupe vysušená dužina a vyloupnutý tvrdý ořech se rozbíjí mezi dvěma kameny a tím je z něho získáváno jádro. Jádro se lisuje za studena a je z něho extrahován olej. Jde o nářočný proces jak na čas, tak na práci. Uvnitř jednoho ořechu se nachází jedno až tři jádra, což znemožňuje mechanizaci procesu. K výrobě 1 litru oleje je zapotřebí okolo 30 kg arganových plodů.

Protože se jedná o organický produkt, má olej více využití. Můžete ho použít jak v kuchyni, tak jako kosmetický produkt.

Arganový olej

Arganový olej pro kosmetické potřeby je jedním z nejlepších produktů pro vaši pleť, tělo a vlasy. Je bohatým zdrojem mastných kyselin, polyfenolů, antioxidantů, karotenoidů a v neposlední řadě vitaminu E. Všechny tyto prvky pomáhají vaši pleť hydratovat, chrání ji před nepříznivými vnějšími vlivy, pomáhají v boji proti stárnutí a vlasům navrací zdravý lesk a pružnost.

V kuchyni olej využíjí nejen milovníci zdravé výživy. Arganový olej má příjemnou ořechovou příchuť a prokázaný blahodárný vliv na zdraví díky vysokému obsahu vitaminu E a mastným kyselinám Omega -3 a 9 a rostlinným sterolům. Je ideální přísadou do dipů, dresinků, na dochucení masa, ryb a těstovin.

Značka ALASSALA se specializuje na dovoz nejlepšího organického arganového oleje a dalších přírodních pečujících produktů z jihozápadního Maroka. Používají pouze 100% eticky získaný marocký organický arganový olej lisovaný zastudena z nepražených jader. Neobsahuje žádné umělé přísady ani žádné konzervanty. Většina ostatních kosmetických produktů na trhu na bázi arganového oleje obsahuje mnoho umělých a chemických látek (např. Cyclopentasiloxan, Dimethicn, Cyclomethicon, Butylphenyl, atd.). Většina dalších přidaných látek je odvozená od silikonu, která sice může na některé typy pleti působit lehce příznivě, ale na ostatní může mít škodlivé dopady. Olej Alassala je 100% čistý, takže je vhodný pro všechny typy pleti a vlasů.

Alassala - arganový olej na pleť a tělo

Alassala Arganový olej na pleť a tělo je 100% čistý a přírodní, neobsahuje parfemace a chemické konzervanty. Rychle se vstřebává a nezanechává mastný profil.

 • vysoký obsah vitaminu E a Omega- 6 a 9,
 • redukuje rozšířené póry
 • vyhlazuje povrch pokožky
 • zklidňuje podrážděnou pokožku
 • zamezuje výskytu a tvorbě pigmentových a stařeckých skvrn
 • vyhlazuje jizvy a těhotenské strie
 • intenzivně hydratuje pokožku
 • zmírňuje akné, ekzém, lupénku

Na pleť je vhodné olej používat 2x denně - ráno a večer. Stačí vmasírovat pár kapek na celý obličej a krk. Je vhodný i jako podklad pod make-up a dokáže si poradit i s rozpraskanými rty. Na tělo je nejvhodnější olej použít ihned po koupeli. Dokáže tak dokonale hydratovat a vyživit a pokožce dodává pružnost a zpěvňuje ji. Vhodné je olej použít i po opalování pro regeneraci.

Výhody

 • 100% přírodní produkt bez přidaných parfemací
 • olej je bohatým zdrojem vitaminu E a Omega 6 a 9
 • vhodný pro všechny typy pokožky
 • praktické balení s pumpičkou

Nevýhody

 • horší dostupnost - není k sehnání v běžných drogeriích
 • vyšší cena produktu

Hodnocení autora recenze: 95 %

Alassala - arganový olej zkušenosti a diskuse

 • Pište prosím česky, spisovně a s diakritikou
 • Vyvarujte se vulgárních slov a popisujte svou zkušenost věcně
 • Dodejte důvěryhodnost své recenzi např. uvedením podrobností a svého jména